خرید پوند انگلستان و کاهش 20 درصدی

 

 

با توجه به موقعیتی که اکنون ارزش پوند نسبت به ارزهای دیگر در انگلستان کاهش یافته است ، از سوی دیگر تورم در این کشور در سریع‌ترین زمان ممکن که  از نوامبر سال ۲۰۱۴  بوده سرعت یافته  به بیشترین نرخ خود رسیده است.

 

با توجه به گزارش هایی که از سایت های خبرگزاری مهر تهیه شده است  بیانگر این امر است که میزان ارقام و آمار رسمی نشانگر این موضوع است  که قیمت موادمصرفی به میزان تقریبی  یک درصد بیشتر از پیش‌بینی‌های گذشته در ماه گذشته افزایش چشمگیری را داشته است. اقتصاددانان این موضوع را  با در نظر داشتن کاهش و نزول ۲۰ درصدی از  ارزش پوند که هنگام  رأی مردم انگلستان به خروج از اتحادیه اروپا رخ داد،را مسئله ای تحت عنوان آغازی بر شروع افزایش تورم دانسته اند.

توماس لاسکی، که مدیر عامل سرمایه‌گذاری درآمد ثابت در موسسه مدیریت دارایی آبردین دراین‌ خصوص اعتقاد دارد: «مسئله ای که سبب نگرانی میشود عبارت است از اینکه آمار امروز فقط بیانگر بخش کوچکی از افت شدید پوند استرلینگ است و اثری از تغییرات بزرگ دوم پوند در ابتدای این ماه در این آمار رویت نشده است.
با در نظر داشتن تورمی که امروزه به چشم میخورد هدف‌ بانک انگلستان در گذشته  این بود که میزان تورم دو درصدی را پشت سر بگذارد، مارک کارنی رییس این بانک اعتقاد دارد  که اقتصاد انگلستان می‌تواند تا حدی  افزایش قیمت محصولات مصرفی را که ناشی از  ارز ضعیف است،  را تحمل نماید. نظرسنجی بلومبرگ که یکی از کارشناسان اقتصاد میباشد بیان مینماید که  این انتظار میرود که بانک انگلستان میزان نرخ بهره را در ماه نوامبر نیز  کاهش دهد.
جان ناگی، مدیر عامل اسبق ارز خارجی بانک انگلستان در رسانه ها بیان نمود که : «پس  از سال‌ها تلاش و موفق نشدن و نرسیدن  به حد قیمتی موردنیاز، بانک انگلستان بایستی این  اجازه را بدهد که قیمت ارز مقداری بالا برود. رییس بانک انگلستان قادر به جلوگیری از تورم نمیباشد و این امر بهبود اقتصاد شکننده انگلستان را با مشکلاتی نیز رو به رو میکند .

آمارگیران دولتیاعلام کرده اند  که  منتظر نشانه‌های روشنی ازاثرات  کم شدن  ارزش پوند میباشند. علل اصلی  افزایش تورم در ماه سپتامبر، بالا رفتن  قیمت لباس و هزینه‌های سوخت میباشد. به همین دلیل  دفتر آمار ملی بیان مینماید که تمام محصولات مصرفی در انگلستان افزایش قیمت نداشته  بلکه افزایش قفیمت فقط در بین چندین کالای متعدد و محدودی نیز رویت شده است. مایک پرستوود، رییس تورم در دفتر آمار ملی انگلستان در این خصوص بیان میکند که: «شواهد صریحی در خصوص  این موضوع وجود ندارد که کم شدن  ارزش پوند، منجر به بالا رفتن قیمت کالاهای مصرفی روزمره در انگلستان  شده باشد.


لیست اخبار

Tehran

London

Dubai

Shanghai

New York

Tokyo