دلایل افت قیمت پوند چیست؟

بعد از  همه‌ پرسی بریتانیا به منظور بیرون انداختن آن از اتحادیه اروپا، پوند بریتانیا به مدت زمان چهار ماه می باشدکه کاهش یافته است. قیمت پوند در ۳۱ سال گذشته به کمترین میزان ممکن خود رسیده است. به گزارش رویترز انگلیس بعد از بیرون رفتن از اتحادیه اروپا و احتمال اینکه  نرخ بهره از طرف  بانک مرکزی آمریکا تقویت شود  قیمت  پوند انگلیس در مقایسه با چندین دهه پیش بسیار کاهش داشت.

 

دلایل افت قیمت پوند

 فارس اعلام کرده است که ؛دلیل افت قیمت  پوند انگلیس  نگران بودن بیرون رفتن  این کشور از اتحادیه اروپا بود که  با احتمال تقویت نمودن دلار  در آمریکا، افت قیمت پوند تقویت شد.

اعتقاد نخست‌ وزیر انگلیس بر این می باشد که در حال حاضر روشن است که  امکان‌ دسترسی به بازار واحد وجود ندارد و افت قیمت  پوند در روز های آینده فشار زیادی به ما وارد می کند. افت قیمت  پوند انگلیس تقریبا  می شود گفت که  صادرات این کشور به اندازه یک درصد زیاد کرد. به علاوه باعث تقویت بازارهای بورس آسیا شد.سیاست انگلیس بر افت قیمت پوند انگلیس نقش به سزایی داشت.

 خبرآنلاین در یکی از خبر گذاریهای خود نوشته است که؛ نخست وزیر بریتانیا روز شنبه گفته  که کشور ما  رسما تا اواخر مارس سال ۲۰۱۷  از اتحادیه اروپا بیرون رود.به گفته  تاجران، سخنان نخست وزیر باعث شد تا احتمال بدتر شدن وضعیت  بعد از بیرون رفتن  بریتانیا از اتحادیه بیشتر شود. پیامدهایی که از این شرایط انتظار می رود  سرمایه گذاری را دشوار خواهد کرد،  تجارت با مشکل مواجه می شود  وموجب خواهد شد که  بازار کار و تقاضا به هم ریخته شود و لطمه بخورد.


لیست اخبار

Tehran

London

Dubai

Shanghai

New York

Tokyo