نزولی شدن قیمت دلار و پوند

📳 کیهان: نزولی شدن قیمت دلار و پوند دستکاری مصنوعی است

 

☝️در روزهای اخیر و همزمان با سفر مقامات ژاپنی و آلمانی به تهران، یک جریان سیاسی خاص با فضاسازی کاذب اینگونه وانمود کردند که این دو سفر موجب شده تا دلار سیر نزولی به خود گرفته و همچنان در حال کاهش است.

 

⚠️ این جریان سیاسی در پی آن است تا در ادامه اینگونه القاء کند که سفر واسطه‌های آمریکا به ایران، قیمت دلار را اینگونه کاهش داد، حالا ببینید اگر با ترامپ مستقیم مذاکره کنیم، چه شود!

 

❎ این ادعای مضحک که چیزی جز «بازی با معیشت مردم» نیست، در حالی است که در سال ۹۴، برخی دولتمردان در کنار رسانه‌های زنجیره‌ای به‌گونه‌ای درباره نتایج اقتصادی برجام فضاسازی کردند که عده‌ای از مردم با در دست گرفتن اسکناس ۱ دلاری در کنار اسکناس‌های هزار و پانصد تومانی، تصور می‌کردند که قیمت هر دلار در ماه‌های آینده به هزارتومان کاهش خواهد یافت.

 

💸 اما همان‌طور که منتقدان نیز در آن مقطع به درستی‌اشاره کردند، نه تنها این اتفاق رخ نداد، بلکه قیمت دلار تا آستانه ۲۰ هزارتومان نیز افزایش یافت؛ این در حالی بود که قیمت دلار پیش از برجام حدود ۳ هزارتومان بود.

 

✌️اما علت نوسانات متعدد قیمت دلار و پوند از دو حال خارج نیست:

 

1⃣ یا «دستکاری مصنوعی» است و اگر اینطور نیست، 

2⃣ دولت «توانایی مدیریت بازار ارز» را ندارد!

 

👈 دولت می‌بایست روند خسارت بار شرطی‌سازی مردم و گره زدن اقتصاد به سیاست خارجی را متوقف کند. روندی که یک روز با گره زدن معیشت مردم به برجام و یک روز با مرتبط کردن اقتصاد کشور به بسته‌های اروپایی و حالا نیز با گره‌زدن معیشت مردم به سفر واسطه‌ها رخ داده است./

1398/03/20

آربیتاژ چیست

❓آربیتراژ چیست؟

🔄 خرید و فروش هم‌زمان یک دارایی برای کسب سود از تفاوت قیمت‌ها آربیتراژ (arbitrage) گفته می‌شود.

💡به عبارتی سود آربیتراژی زمانی ایجاد می‌شود که یک کالای مشابه در دو بازار مختلف یا در مواردی خاص در دو قالب متفاوت عرضه می‌شود اما قیمت های یکسانی ندارد.

⚠️ وجود آربیتراژ نتیجه ناکارآمد بودن بازار است و مکانیزمی ایجاد می‌کند که موجب می‌شود قیمت‌ها به طرز قابل‌توجهی از ارزش واقعی‌شان در درازمدت منحرف نشوند.

☝️آربیتراژ نیرویی لازم برای بازارهای مالی است./

 

1398/03/20

خرید پوند انگلستان و کاهش 20 درصدی

 

 با توجه به شرایطی که در حال حاضر ایجاد شده و ارزش پوند در مقایسه با ارزهای دیگر در انگلستان کمتر شده است، از سمت دیگر تورم در این کشور با سرعت زیاد که از نوامبر سال ۲۰۱۴ بوده سرعتش افزایش یافته و به بالاترین میزان خود رسیده است.

1398/03/10

یک "بانک خصوصی" مجوز فعالیت های ارزی و صرافی گرفت

 

بر اساس اظهارات روابط عمومي بانک ایران زمین، محمدرضا امیرحسنخانی در مراسمی که با حضور رئیس و اعضای هیات مدیره بانک ایران زمین به منظور تشکر از زحمات محمدابراهیم مقدم مدیرعامل پیشین این بانک برگزار شد، عنوان کرد: این اقدامات از جمله برنامه های محقق شده در طول دوره مدیرعاملی مقدم بوده است.

1398/03/10

حواله به انگلستان

اگر شما تصمیم دارید مبالغی را به حسابی در کشور انگلستان واریز کنید باید به اطلاع برسانیم که دیگر نگران نباشید زیرا مجموعه صرافی جوان می تواند این کار را برای شما از وجوه و حسابی که در انگلیس دارد برای شما انجام دهد. اکنون می خواهیم برای شما انواع مختلف حواله به انگلستان را عنوان کنیم. مدت زمانی که به منظور حواله به انگلستان زمان می برد 1 الی 2 روز است که در این زمان پوند به انگلستان نیز حواله می شود. همچنین باید مطلع باشید که معمولا این حواله در همان روز کاری صورت می گیرد.

همچنین باید عنوان کنیم که حواله به انگلستان از انواع مختلفی برخوردار بوده است ولی در حال حاظر ققط امکان یک نو حواله وجود دارد.

مقدار کارمزدی که حواله به انگلستان دارد چقدر است؟ 

 مقادیر کمتر از هزار پوند شامل 10£ کارمزد می باشند .

ارز انتقال

در حواله به انگلستان باید مطلع باشیم که ارز مورد انتقال پوند انگلیس است. اگر تصمیم دارید ارز دیگری به جز پوند را به انگلیس حواله کنید باید در مرحله نخست از شرایط صرافی اطلاع پیدا کنید و بعد اقدامات موردنیاز را صورت دهید. صرافی جوان مبلغ شما را از منابعی پرداخت می کند که ۱۰۰٪ مالیات آن پرداخت گردیده و به وسیله ایجنت های رسمی انتقال صورت می گیرد.

تاریخ بروزرسانی: 98/02/09

1398/03/10

انتقال ارز به انگلستان

 

صرافی جوان به دلیل تجربه و سابقه ای زیادی که در زمینه منتقل کردن ارز به کشورهای دیگر دارد و همچنین به سبب روابط زیادی که با شرکتهای گوناگون دارد توانسته که برای شما متقاضیان عزیز شرایطی از جمله انتقال ارز به بقیه کشورها مانند منتقل کردن ارز به انگلستان و همچنین پرداخت های الکترونیکی را با  با شرکت های هم گروه خود فراهم آورد. لازم به ذکر است صرافی جوان در تلاش است که شرایط منتقل کردن پول و پرداخت آنلاین هزینه ها در انگلستان را در سریعترین زمان ، قیمت مطلوب ، راهنمایی های کامل ، پشتیبانی قوی و پیگری مناسب برای شما ایجاد نماید و در جهت ارتقا اهداف نوین و پاسخگویی به نیازهای مالی گوناگون شما در انگلستان آماده می باشد.

راههای انتقال ارز به انگلستان

منتقل کردن ارز به بانک (سوئیفت) انگلستان

به منظور منتقل کردن ارز به حساب بانکی ، اطلاعاتی مانند شماره حساب، Sort Code حساب (کد اختصاصی به منظور ارسال پول به حساب های بانکی انگلستان) نام به منظور زمانی که دریافت کننده انتقال ارزی نمی تواند وجه نقد دریافت نماید (امکان این کار برای فرد وجود ندارد یا تمایل به دریافت وجه نقد ندارد)(مانند پرداخت هزینه دانشگاه و ...) در این هنگام علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینه، این روش مناسب ترین گزینه به حساب می آید.

انتقال وسترن یونیون از روش های متداول برای انتقال به سرعت و فوری ارز به انگلستان و کشورهای خارجی دیگر در سراسر دنیا و مخصوصا ایران به حساب  می آید. شما می توانید که هر گونه ارز مانند پوند و به هر میزانی که می خواهید(حتی مبالغ اندک)، بدون نیاز به داشتن حساب بانکی نه برای فرستنده و نه برای دریافت کننده آن را به صورت وجوه نقدی در کمتر از یک 1 روز کاری و مطمئن به گیرنده خود در انگلستان بفرستید و تمامی فرآیند و مراحل به منظور منتقل کردن ارز به انگلستان را با مطمئن و به صورت آنلاین ملاحظه کنید. 

حواله مانی گرام

منتقل کردن ارز از طریق سیستم مانی گرام، به جز افتراق های جزئی به صورت کامل مشابه با حواله وسترن یونیون می باشد. به منظور منتقل کردن ارز به انگلستان یا همان منتقل کردن پوند به صورت فوری از طریق مانی گرام، اصلا نیازی به اشتراک گذاری اطلاعات مالی و بانکی نیست و علاوه بر آسانی و امنیت با کاهش مراحل و مدت زمان منتقل کردن ارز، یکی از مناسب ترین و بهترین سیستم های مالی دنیا برای منتقل کردن ارز مخصوصا انتقال ارز به انگلستان محسوب می گردد.

تاریخ بروزرسانی:98/02/12

1398/03/10

صرافی های شهر هاي انگلستان

 

 

صرافى درآکسفورد
‎صرافى درواتفورد
‎صرافى دروارینگتون
‎صرافى درووستر
‎صرافى دروالسال
‎صرافى دروست برومویچ
ا‎صرافى درستوک-آن-ترنت
ا‎صرافى درسلاو، انگلستان
‎صرافى دراکستر
‎صرافى درولورهمپتون
‎صرافى درولز

صرافى در کمبریج‌شایر

‎صرافى درولینگ‌بورو
‎صرافى درویسبچ

‎صرافى دربرادفورد
‎صرافى دربرایتون

صرافى دربرایتون اند هوو
‎صرافى دربیرمنگام
‎صرافى درپورتسموث
‎صرافى درپرستون
‎صرافى درپلیموث
‎صرافى درپیتربورو
‎صرافى درترورو
‎صرافى درترافورد
‎صرافى درتیمساید
‎صرافى درچستر
‎صرافى درچلتنهام
‎صرافى درچلمزفورد
‎صرافى دردورام
‎صرافى درداربی
‎صرافى دردارلینگتون
‎صرافى دردوزبری
‎صرافى دردونکاستر
‎صرافى درریپون
‎صرافى درساوتند-آن-سی
‎صرافى درساوت‌همپتون
‎صرافى درسالزبری
‎صرافى درسالفورد
‎صرافى درساندرلند، تاین و ور
‎صرافى درسیتی ویکفیلد
‎صرافى درسیتی کنتربری
‎صرافى درشفیلد

‎صرافى دروست‌مینستر
‎صرافى درفلیت،همپشر

‎صرافى درکاونتری
‎صرافى درکارلایل
‎صرافى درکورنوال
‎صرافى درکولچستر
‎صرافى درکراولی، انگلستان
‎صرافى درکلیتون، منچستر
‎صرافى درکمبریج
‎صرافى درکنتربری
‎صرافى درکیلی
‎صرافى درکینگستون آپون هال
‎صرافى درگریت یارموث
‎صرافى درگریز، انگلستان
‎صرافى درگلاستر
‎صرافى درگیتس‌هد
‎صرافى درگیلدفورد
‎صرافى درلوتون
‎صرافى درلندن
‎صرافى درلنکستر
‎صرافى درلیورپول
‎صرافى درلیچفیلد
‎صرافى درلیدز
‎صرافى درینکلن، انگلستان
‎صرافى درمنچستر

صرافى درناتینگهام
‎صرافى درنوریچ
‎صرافى درنانیتون
‎صرافى درنیوکاسل
‎صرافى درنیوکاسل-آندر-لایم
‎صرافى درهادرزفیلد
‎صرافى درهارپورهی
‎صرافى درهارتل‌پول
‎صرافى درهیستینگز
‎صرافى دريورک

1398/03/10

کسری بودجه بریتانیا به ۱۰.۴ میلیارد پوند رسید

 

طبق گزارش اداره آمار ملی بریتانیا که منتشر شد، کسری بودجه این منطقه در ماه آوریل سال جاری میلادی ۱۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون پوند است که در نسبت به مدت مشابه سال پیش 1/13 درصد بیشتر شده است.

1398/03/10

بازگشت قیمت پوند و یورو به مسير صعودي

قیمت یورو و پوند در مراکز مبادلات ارزی در هفته جاری دچار نوساناتی شده است و قیمت آنها با کاهش مواجه شد. بانک مرکزی ارزش امروز هر پوند انگلیس را بدون بالارفتن قیمت اعلام نمود که با نرخ 4،830 تومان خرید و فروش می شود و هر یورو با 0/05 کاهش در مقایسه با روزهای گذشته با نرخ 4،238 تومان در بازار موجود می باشد.

یورو

همان گونه که در دو هفته گذشته پیش بینی می شد نمودار یورو در برابر دلار سیر صعودی خود را طی کرد. در این زمان ما مقاومت زیادی برای یورو نسبت به دلار پیش بینی کرده ایم. این مقاومت و پایداری در هفته های آتی ممکن است نوسانات منفی برای یورو بوجود آورد. قیمت یورو بر اساس تغییرات جدید و رشد یورو در بازارهای جهانی، سیر صعودی می یابد و در حال حاضر به رکورد 4،238 تومان رسیده است. واضح است که ارزش یورو در حال حاضر از ارزش جهانی آن اثر می گیرد. لازم به ذکر است هفته آینده ما برای ارزش یورو در ایران نوسانات زیادی را پیش بینی می نماییم.

پوند صعودی

پوند

ارزش پوند انگلیس نسبت به دلار آمریکا در هفته گذشته در نمودار با نوسانات زیادی همراه بود و با پستی و بلندی بسیاری مواجه شد و ما تصور می کنیم که ممکن است با نوسانات منفی در پوند انگلیس مواجه شویم.

تاریخ بروزرسانی: 98/02/12

 

1398/03/10

تثبیت قیمت پوند در روز تعطیلی بازارهای جهانی

ثابت شدن قیمت پوند در روزهای تعطیل به وسیله بانک مرکزی اعلام شد. قیمت پوند انگلیس در روز تعطیل بازارهای جهانی با هیچ تغییری در ارزش روبرو نشده است. قیمت پوند در این روزها پایدار است. ارزش هر پوند انگلیس در روز تعطیلی که در بازار جهانی سپری شد 42,272 ریال معامله گردید و اصلا با افزایش روبرو نشد.

ثابت شدن قیمت پوند می تواند موجب گسترش در سرمایه گذاری های جهانی گردد. اگر ارزش پوند و همچنین سایر ارزها در بازار با ثبات همراه باشد، اشخاص و یا حتی شرکت ها هیچ نگرانی در ارتباط با کاهش و یا افزایش قیمت ها نخواهند داشت. هنگامی که قیمت پوند و سایر ارزهای خارجی از نرخ ثابتی برخوردار باشد، راندمان و کارآرایی آن در پخش منابع جهانی ضعیف خواهد بود.

 

تثبیت قیمت پوند

 

در روز تعطیل بازار جهانی علاوه بر ثبات نرخ پوند، سایر ارزها هم دارای قیمت ثابت و بدون تغییری در بازار بودند. بر اساس گزارش منتشر شده از سمت ایرنا، بر اساس ثبات قیمت پوند، ارزش هر دلار آمریکا 32,440 ریال، هر یورو 36,445 ریال اعلام شد. همچنین هر روپیه هند 504 ریال، فرانک سوئیس 33,400 ریال، کرون نروژ 3,890 ریال، کرون دانمارک 4,910 ریال، کرون سوئد 3,715 ریال، درهم امارات متحده عربی8,828ریال، دینار کویت 106,775 ریال، لیر ترکیه 9,062 ریال و........ نیز در روز تعطیل بازار جهانی قیمت گذاری شد و ثابت ماند.

تاریخ بروزرسانی: 98/02/09

 

1398/03/10

دلایل افت قیمت پوند چیست؟

پس از انجام رفراندوم بریتانیا برای خارج کردن آن از اتحادیه اروپا، پوند بریتانیا برای مدت چهار ماه است که با نزول مواجه شده است. قیمت پوند در ۳۱ سال گذشته به پایین ترین مقدار خود رسیده است. بر اساس گزارش رویترز انگلیس پس از خارج شدن از اتحادیه اروپا و احتمال این موضوع که میزان بهره از سمت بانک مرکزی آمریکا افزایش یابد، قیمت پوند انگلیس نسبت به چند دهه قبل به میزان زیادی دچار افت شده است. 

1398/03/10

قیمت پوند در بازار ایران امروز

برای اطلاع از قیمت پوند در بازار روز ایران در #date ادامه مطلب را ببینید.

 

 با وجود نواساناتی که این روز ها نرخ پوند و دلار مواجه شده اندجهت اطلاع قیمت پوند در تهران توسط صرافی جوان  اعلام می گردد.

1398/03/10

پیش بینی قیمت پوند

به گفته بانکداران ۲۴ (Banker)، پوند پس از مشخص شدن نتایج همه پرسی ۲۳ ژوئن انگلیس، هفته ناپایداری را پشت سر می گذارد. این گونه اتفاق به احتمال بالا دوباره در سه ماهه سوم رخ می دهد به علت اینکه سایه بریگزیت بازهم بر اقتصاد انگلیس قرار دارد و بانک مرکزی انگلیس را وادار می کند سیاست تسهیل پولی را گسترش دهد.

1398/03/10

نمودار قیمت پوند روزانه ، هفتگی ، ماهانه

نمودار قیمت پوند بر اساس روز ، هفته ، ماه ، سال

 

 

1398/03/10

بازار مشترک ارزی

دو نگاه به بازار متشکل ارزی

بازار متشکل ارزی در روزهای آینده شروع به کار خواهد کرد و بررسی‌ها نشان می‌دهد که بازیگران این بازار در گام نخست صرافی‌ هاو صراف خواهند بود و بانک مرکزی نیز به‌عنوان بازارساز حضور خواهد داشت و از معاملات این بازار یک نرخ تعادلی برای ارز کشف خواهد شد. درخصوص فعالیت بازار متشکل ارزی دو نگاه وجود دارد، نگاه نخست معتقد است که این بازار یک حرکت رو به جلو در جهت شفافیت و کاهش عدم تقارن اطلاعات در معاملات خواهد بود. در مقابل برخی کارشناسان نیز معتقدند سیاست‌گذار باید درخصوص برخی نکات مانند نوع حضور و مداخله بانک مرکزی، اعتمادسازی در حساب‌های ریالی و ارزی، فعالیت بازار در ساعت‌های غیراداری و شرایط فعالیت بازیگران خرد شفاف‌سازی کند
1398/03/10

امسال رکود در بازار مسکن

امسال مسکن وارد دوره رکود می‌شود و افزایش قیمتها هم مقطعی است

رضا بوستانی تحلیلگر مسائل اقتصادی:

با توجه به رشد قیمت مسکن در سال گذشته، انتظار می‌رود که مسکن وارد دوره رکود شود. این رکود به دلیل این خواهد بود که تقاضای مسکن به دلیل کاهش درآمد واقعی خانوارها افت خواهد کرد و همچنین بازدهی اسمی مسکن از محل اجاره نیز به دلیل افزایش محدود درآمد اسمی خانوارها متناظر با افزایش قیمت مسکن (هزینه سرمایه‌گذاری اولیه) نخواهد بود. پس باید انتظار داشت که مسکن وارد دوره‌ای رکودی شود. البته ممکن است به دلیل شوک طرف عرضه (افزایش هزینه‌های تولید) قیمت‌ها به مقدار محدودی افزایش یابند ولی این افزایش تنها می‌تواند مقطعی باشد.1398/03/10
Prev 1 Next