ردپای عربستان و امارات در نوسان بازار ارز

 

⚠️ وقتی عربستان در دوبی و دیگرنقاط جهان به ناگهان خریدار تومان می‌شوند و قیمت ارز در بازار رو به کاهش می‌گذارد آیا نباید شک کرد که چه اتفاقی افتاده که ناگهان "تومان" ما عزیز شده، آیا نرخ تورم در ایران کاهش یافته و به زیر صفر رسیده؟ و تراز بازرگانی ما مثبت شده است؟ چه اتفاقی افتاده که ارزش تومان ما به شدت بالا رفته؟

☝️و اگر هیچ اتفاق مثبتی رخ نداده، چرا برخی شروع به خرید  تومان و تزریق ارز به اقتصاد ما می‌کنند؛ آیا به ناگهان صرافان عربستانی دشمنی را با ما کنار گذاشته و عاشق ملّت ایران شده‌اند و از سر دلسوزی میلیون‌ها درهم و دلار خود را ارزان کرده و به مردم ایران عرضه می‌کنند؟

💡 اگر جواب سوالات فوق مثبت نیست، آیا شایسته نیست که بازار ساز  عزیز ما یعنی بانک محترم مرکزی خلاف روش آنها رفتار کرده و با تزریق منفی به خرید و جمع آوری ارز اقدام نموده و نقشه آنها را که همانا ایجاد نوسان و تلاطم در بازار ما است را نقش بر آب کند؟

🧐 بررسی های فنی و اقتصادی نشان می‌دهد وقتی تلاطم پنج تا ده در صدی را در بازار مشاهده می‌شود، حتما یک جای کار اشکال دارد و قیمت خرید پوند وقیمت فروش پوند دستخوش این تغییرات می شود.

 


لیست اخبار